הסיפור שלי - זואק

This is my story

נעים להכיר!

הדסה יצחק שרת, מייסדת ומנהלת זואק, נשואה ליניב ואמא ליעל ועומר, יזמית תרבות ומעצבת חברתית, מתמחה באומנות מרוקאית, ומנחת קבוצות זהות ומנהיגות מקומית.

הסיפור של סטודיו זואק התחיל בשנת 2014, ברגע בו הגשמנו חלום, עצרנו את שגרת החיים, לקחנו את יעל, ביתנו הבכורה, שהיתה אז בדיוק בת שנה, פרשנו כנפיים, ועברנו לגור במרוקו. אחד מהחלומות שלי למסע הזה, היה ללמוד אומנות מרוקאית מסורתית. כשפגשתי, בסמטאות מרקש, את האומן איברהים זואק, יושב ועושה את אומנות הזואק המרהיבה. לא היה לי ספק – זה האומן שלי. זו האומנות שלי.

בבית המלאכה הקטן של איברהים, נחשפתי לאט לאט לסודות האומנות המיוחדת, סודות שעברו דורות במשפחה, מאבן לבן. את מרוקו עזבנו אחרי מאות שעות בהן הייתי שוליית אומן, עם הרגשה שזכיתי להחשף לעולם תרבותי עשיר ומופלא, ועם ברכת הדרך של איברהים : "שאלללה יעזור לך בדרכך, ושעוד נפגש".

לאחר שחזרנו לביתינו בירוחם שבנגב, היה לי ברור שהאומנות הזו צריכה להמשיך ולהתקיים כאן, בעירה המדברית ירוחם, עיירה ססגונית ורב-תרבותית, שהתרבות המרוקאית היא חלק מנוף הולדתה, והיא אחד מנכסיה המקומיים. בהשראת האומנות המסורתית, ובכלים מודרנים פתחתי טכניקה ייחודית מסוגה בעולם, המאפשרת לקהל הרחב לעצב, בתהליך חוויתי ומהנה, אריחים ורהיטים, צבעוניים ומיוחדים, בשילוב האומנות המרוקאית. כשפתחת את הסטודיו, בחרתי לתת לו את שם משפחתו של איברהים – זואק, שמשמעתו במרוקאית-עיטור.

אני מזמינה אתכם להצטרף אלי מסע, אני התאהבתי, ויש לי הרגשה שגם אתם תתאהבו. מבטיחה שמהשילובים הלא צפויים, יוצאים הדברים הכי יפים.

0
    0
    סל הקניות שלך
    סל הקניות שלך ריקבחזרה לחנות